Реклама
Престиж

Новото Порше 911 GT 3 – прв тест

Реклама

Дали новиот модел е подобар од стариот?

novporshe1

Маркетинг

Моделот 911 GT3 е ознака за најдобриот автомобил на Порше, па затоа и не чуди што цела толпа ентузијасти и новинари се насобраа на најавата дека новата генерација ќе биде нешто помалку возачки настроена.

Попрецизно кажано, Германците решиле новиот модел на GT3 да го направат ’поцивилизиран‘. Му рекоа збогум  на рачниот менувач, на досегашниот тркачки мотор на Мецгер, како и хидрауличниот серво управувач, а новиот модел го опремија со активен управувач на задните тркала. 

За класичните љубители на Порше – шокови, еден по друг! 

Маркетинг

Како се однесува новиот 911 GT3, со автоматски управувач, со две спојки, мотор од „Карера“ и електронски серво, дознајте од премиерниот тест на Крис Харис.

{youtube}KVdme4ISq8Y{/youtube}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button