Реклама
Престиж

Ново Suzuki – со став!

Реклама

Новиот модел на Suzuki Swift носи звучно подиме – “Attitude”. И според она што нашите експерти успеаја да го пронајдат за него, изгледа и звучи навистина спремно и со јасен став околу некои работи…

Маркетинг

Инаку станува збор за поприлично едноставна кола, мал супермини автомобил со 1.2 литарски мотор и со погон на предните тркала – значи не треба да очекувате да го поминете наредниот Mercedes на семафорите! 

Како карактеристики, ги носи со себе сите современи еколошки спецификации за минимално загадување на околината и слично, силината на бензискиот мотор му е 93 коња, во внатрешноста има 7 воздушни перничиња, ESP способности (но не оние телепатските), клима уред, бандажи од 16 инчи, направени од легура, а материјал од карбонски влакна е користен при правењето на покривот и огледалата на вратите. 

Маркетинг

alt

Со тежина од нешто повеќе од еден тон и споменатата скромна моќност на моторот, Suzuki Swift Attitude до стотка оди за 12.3 секунди, а максималната брзина му е 170 km/h. 

alt

Значи, се на сé, автомобил за секој просечен и напатен Македонец, кој за да си ги дозволи ’перформансите‘ на овој јапонски примерок, ќе треба да се задолжи и го отплаќа 6, 7 години за некои 11 000 евра за модел со три врати и 12 000 за оној со пет. 
  

alt

Види ги најдобрите попусти од Македонија за оваа недела тука ».

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button