Реклама
Престиж

Новиот Lamborghini Aventador LP 700-4 Roadster

Реклама

Познатиот италијански производител на суперавтомобили може да се пофали со новиот Aventador модел – LP 700-4 Roadster.

Во Lamborghini добро знаат дека од суперкола со V12 мотор може да биде само кабриолет моделот на суперкола со V12 мотор.
Значи, под хаубата се крие веќе споменатиот 6.5 литарски V12, со 700 КС и 690 Nm момент на вртење.

Маркетинг

Забрзувањето од 0 до 100 km/h го постигнува за 3 секунди, а максималната брзина му е 350 km/h. необичната боја на автомобилов го менува тонот во зависност од осветлувањето, а кровот му е тежок само 6 килограми, па е доста лесно да се симне и рачно.

Цената на овој преубав Lamborhini Aventador LP 700-4 Roadster е 300 000 евра!

Маркетинг

alt 

alt 

alt 

alt 

alt 

alt 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button