Реклама
Престиж

Новиот Chrysler 300 SRT8

Реклама

„Пред отприлика десетина дена, на 22 Април, во New York беше претставен најновиот модел на Chrysler, со ознака 300  SRT“.

Маркетинг

Сепак оваа премиера не беше ништо посебно, пред сé затоа што Chrysler 300 е веќе некое време познат на љубителите на автомобилизмот. Но како и да е, оваа нова, „напомпана“ верзија на Chrysler 300 SRT8 е премиерна! Под хаубата на оваа најнова машина од GM, се наоѓа осум цилиндричен мотор, со волумен од 6,4 литри и силина од импозантни 465 коња. А кога се зема во предвид дека станува збор за sedan модел, ова е навистина нешто многу силно и моќно!

Максималната брзина која ја достигнува е 288 km/h. а забрзувањето од 0 до 100 километри е за 4 секунди, додека четвртина милја ( 416 метри) би требало да ги помине за помалку од 13 секунди. Има пет брзински автоматски менувач, а новина е тоа што за прв пат е ставен и кумплуг (при ваква автоматска поставеност на менувањето на брзините).

Маркетинг

Дизајнот се одликува со класичен изглед, на кој се ставени некои остри црти на аглите, кои ја истакнуваат моќноста на оваа извонредна машина. Видете ги фотографиите кои ги спремивме за вас, како и видеото од тест возењето на Chrysler-ов.

alt

alt

alt

alt

alt

alt

{youtube}l8maP4CB1Nk{/youtube}  

altРазгледајте нашиот возен парк!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button