Реклама
Престиж

Нови, модифицирани Toyota GT 86s

Реклама

Нов пар, на модифицирани и осовременети модели на познатата Toyota GT 86 , ќе бидат направени и ќе се појават на фестивалот  Goodwood Festival of Speed во Германија…

Маркетинг

Станува збор за модели специјално направени за оваа прилика, кои инаку нема да се појават никаде и на ниеден пазар, но ние бевме на мислење дека тоа не е причина да не ви ги покажеме овие два прекрасни модела и да напишеме и по нешто за нив.

Првиот модел е правен ексклузивно во фабриките во Велика Британија, од официјалната куќа на Toyota за модификации, додека вториот е малку посилна варијанта на силниот 315 ’коњски‘ модел, верзија со двоен turbocharger мотор од фирмата Gazoo Racing.alt

Маркетинг

Првиот модел, наречен TRD ќе добие сила од екстра 10 КС благодарение на издувниот систем и специјален ауспух и филтер кој пропушта слободен проток на воздух. Другите надградби вклучуваат нови дискови на сопирачките и 18 инчни гуми, како и комплетна доработка на кабината.

Вториот модел на Gazoo Racing GT 86, има supercharger и turbocharger мотор кој што на моделов му ги дава споменатите 315 КС, наспроти стандардните 200. 

Но да не ве гњавиме премногу со технички детали, видете како изгледаат овие две екстра добри автомобили.   

alt 

alt  

alt

Види ја нашата нова WELCOME страница на Facebook.

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button