Реклама
Престиж

Новиот „Ракета“ концепт на Mini Morris-от

Реклама

Mini Morris го открива новиот концепт “Rocketman”, како би покажале и би се пофалиле дека и тие се вклучени во организацијата на ЛОИ Лондон 2012… 

Маркетинг

Британскиот производител покажа неколку фотки од ’update-от‘ што го направиле на нивниот концепт наречен “Rocketman”, направен и издаден само од чисто ’алтруистички‘ побуди и причини – да го покажат својот допринос и вмешаност во организацијата на Олимписките игри во London кои следат за неполни два месеци.

Во измените спаѓаат и боите инспирирани од британското знаме, детали по нарачка – во кои спаѓаат стаклен покрив, кој што се осветлува специјален оптички материјал како би се рекреирала иконографскиот покрив на знамето на гордата држава домаќин. 

Маркетинг

alt

Моделов најнајпрво беше претставен на Geneva Motor Show во 2011-та и на  почетокот бил со намера да биде помал, со максимално искористен простор 3+1, во споредба со стандардниот Mini, а во него се вклучени и материјал од карбонски влакна и ’засилена‘ шасија.

И сега ваков, во комплетна олимписка верзија ќе биде поставен во близина на Олимпиското село во павилјонот на BMW – кој што е официјален спонзор на ЛОИ Лондон 2012. 

А за да не продолжиме да ве давиме со непотребни и неинтересни ствари, сами погледнете за што станува збор…

alt  

alt  

alt

Види ја нашата нова WELCOME страница на Facebook.

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button