Реклама
Престиж

Нова генерација на Batmobile –и

Реклама

„Концептот на Khalfi Oussama за BMW – Badget X9 e една страшна и агресивна машина.“

Маркетинг

Инаку самиот дизајн е само инспириран од автомобилот на легендарниот стрип јунак, а не е правен за еден од новите филмови за него. Има крајно агресивни линии, извајани облини и естетско брутален преден дел, кој и без најмало сомневање ќе привлече внимание на улица.

Иако овој туниски дизајнер ги промовираше и своите технички спецификации околу комплетниот дизајн и концепт на BMW – Badget X9 (за кои подетално ќе објавиме во наредна прилика) сепак се надеваме дека сето тоа нема да остане само фантазија. Сега за сега, погледнете ги фотографиите од она што може да се очекува од Баварскиот производител за некоја година.  

Маркетинг

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

altЗа останати текстови, кликни тука!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button