Реклама
Престиж

Летна шема – новиот GOLF GTI CABRIO

Реклама

Луѓето од Volkswagen добро знаат дека љубителите на еден од нивните најпопуларни модели секогаш е in помеѓу љубителите на коли, а исто така и дека cabrio верзиите секогаш само надодаваат плусови кај љувителите на овој модел.

Маркетинг

Затоа за оваа сезона и го приготвија овој турбак со 2 литарски мотор и 207 коња, кој што сите Golf џанкери ќе ги крене стотка на саат за нешто над 7 секунди. А доколку тоа ви е споро, ќе можете да направите екстра ’flash‘ од 0.4 секунди, доколку купите бензиски модел, па така забрзувањето до 100 ќе можете да го направите за 6.9 секунди и се така да терате до 240 на саат. 

Инаку Кабриолетов ги има сите карактеристики и особености на стандардниот Golf, секако само со мек, црн покрив кој што се затвара и отвора за 9.5 секунди. А доколку сте во вожња и одеднаш започне да истура дожд, а имате пријателка до вас која што ви ја проверува функционалноста на простатата и чисто за да не ú го скршите ќеифот, не ви се застанува, покривот ќе можете да го спуштите и во текот на ’возењето‘, ако истото не е побрзо од 30 на саат. А доколку возите побргу, полека ќе успорите (за да идната ’докторка специјалистка‘ не ве повреди) па ќе притиснете на копчето за покрив. И волкот сит и овците на број!  

Маркетинг

Ах, да! Цената ќе му биде околу 30 бона!

alt  

alt  

alt

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button