Реклама
Престиж

Нешто посебно: Nissan Juke-R & Nismo

Реклама

Ќе ви го претставиме моделот кој што е претставува врв во продукцијата на познатиот јужнокорејски производител, кој настанува како сублимат на моделот Juke-R и Juke-Nismo…

Маркетинг

Благодарение на големиот успех на концептот Nissan Juke-R, кој што се покажа како огромен успех, компанијата го изненади светот на автомобилизмот објавувајќи дека ќе произведе лимитирана серија на нов модел на Juke R, чија почетна цена ќе изнесува неверојатни 500 000 евра! Првиот модел,  Juke-R 001, само што излезе од продукциската линија.

Маркетинг

Како и оригиналниот концепт, производството им беше препуштено на специјалистите од RML, кои започнаа со основниот Juke, префрлајќи го двојниот турбо V6 мотор од GTR, подот и суспензијата на моторот во Juke-от, потег кој бараше исклучителен инженеринг. Во внатрешноста се вметнати и прекрасните седишта наменети за рели трките.

Уште еден факт кој што би требало да оди во прилог на потенцијалните муштерии е и објавата дека продукциската линија на Juke-R ќе биде помоќна од концептот. Мотор ќе биде со јачина од 545 КС, а забрзувањето од 0 до 100 е за само 3 секунди, додека максималната лимитирана брзина му е 280 km/h.

Погледнете како тоа изгледа:

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button