Реклама
Престиж

Најновото BMW M3

Реклама

Баварскиот производител на автомобили BMW, ја најави најновата едиција на серијата M3 која својата промоција треба да ја има во Велика Британија и истата е наречена Frozen Silver Edition Coupe.

Маркетинг

„Смрзнатата металик сребрена“ боја е уникатна за овој модел, како и матните црни тркала и темните, црни и хромирани фелогени. Но како и обично кога станува збор за BMW, работата не е сé во атрактивниот изглед. Frozen Silver Edition Coupe ја има истата изменета шасија како и кај моделот Competition, што значи дека е намалена за некои 10 милиметри и во нејзиниот состав влегува и електронската контрола на амортизерите поделена на три дела, или фази ако така повеќе ви се допаѓа. 

Инаку, оваа 2012 година претставува 40 годишница на моделот М и луѓето од BMW велат дека оваа специјална едиција на моделов е само од дел од плановите за прослава. Само 100 модели се планирани да се произведат и да бидат продадени, а цената за истите се очекува да биде околу 65 000 евра.

Маркетинг

alt

alt

alt

Сакате коли? Сакате мода? А сеир?
Приклучете се на нашата Facebook страница и сето ова го добивате гратис!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button