Реклама
Престиж

Најновиот Jaguar F- Type

Реклама

Најпознатата спортска кола од островото најави дека ќе ја разоткрие и покаже на светот најновата верзија на моделот “F-type” кабриолет, најавен за парискиот саем на автомобили на 27 Септември…

Маркетинг

Моделов првично ќе биде исфрлен како кабриолет, со можност за избор на два бензиски мотори, со моќност од 336 КС и 374 КС, со комплетно нов 3 литарски supercharger V6, како и друг подобрен модел на веќе постоечкиот  5 литарски supercharger V8.

Технологијата на Jaguar со осум брзински, автоматски менувач и таканаречената технологија „стоп – старт“, ќе бидат дел од стандардната опрема на сите модели на моделот “F-type”. За повеќе детали околу ова британско чудовиште, после парискиот саем. 

Маркетинг

alt  

alt  

alt

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button