Реклама
Престиж

Најдобар Ferrari хибрид

Реклама

„Не станува за збор за (веќе класичните) хибриди – коли кои се движат на алтернативни видови на енергенси, пред сé струја – туку италијанскиот производител реши да направи ’две во едно‘ “.

Маркетинг

Овој модел е направен за сите оние кои сакаат авантури и возењето на автомобилите пред сé го гледаат како спорт. Па така, луѓето од продукцијата на Ferrari решија да создадат две најдобри машини во една. Имено, во оваа машина се составени „класичен“ Ferrari автомобил и моторцикл. Оваа атрактивна, но по малку и бизарна направа е перфектна за парови кои обожаваат авантури. Единствена маана му е тоа што не можат да се тркаат меѓусебе

Веднаш да ви напоменеме дека не станува збор за никаква шала, или лажен дизајн. Ова е вистинско „Две во едно Ferrari“ кој би требало да го редефинира задоволството од возење на мотор и кола во истовреме. Порачки за овој модел секојдневно пристигнуваат на адресата на Ferrari во Torino, од сите делови на светот. Ова чисто ви го кажуваме како информација доколку и вие планирате да правите една нарачка – во случај на такво нешто, пратете mail до нашата редакција и ние „преку ред“ ќе средиме да го добиете истото во најбрз можен рок. 

Маркетинг

alt

alt

alt

alt

alt

alt

altЗа останати текстови, кликни тука!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button