Реклама
Престиж

Најдобрите автомобилски најави за претходната година

Реклама

Без разлика дали ги сакате луксузните коли или не, мора да признаете дека токму таквите автомобилски компании имаат тешка работа, кога дојде ред за создавање на до тогаш невидени реклами или пак најави за она што ќе следи.

alt

Маркетинг

Целта е да се искреира нешто што е доволно единствено за да се истакне, додека во исто време треба да помогне и во продажбата на конкретниот модел на автомобил.

Во 2012 година беа направени доста такви видеа, а ние за вас ги избравме неколкуте за кои мислиме дека не треба да бидат заборавени или пак воопшто и не видени.

Погледнете за што збориме:

Маркетинг

Jaguar F-Type
{youtube}px1u94og_7E{/youtube}

Cadillac ATS vs The World
{youtube}o5oTpxaffW0{/youtube}

Aston Martin Vanquish
{youtube}jEXQA-eMolQ{/youtube}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button