Реклама
Престиж

Надграден McLaren MP4-12C

Реклама

McLaren ќе направи доста промени во нивниот спортски модел MP4-12C, почнувајќи од овој Октомври…

Маркетинг

Основните промени (или засилувања, како сакате) се наоѓаат во моторот кој ќе биде  Тwin-Тurbo V8 кој ќе ја зголеми силината за 25 Кс од досегашните, со што моќноста ќе стане 616 КС, како и побрзо манување на брзините и уште повеќе други ситни детали кои кај претходниот модел биле воочени од потрошувачите како ’точки‘ на кои може да се направата позитивни промени. 

alt

Маркетинг

Ова претставува прво значајно ’доградување‘ на британскиот суперавтомобил и иако од ’козметички‘ гледан агол, инженерите на McLaren успеаја да додадат екстра 25 коња во моторот, успевајќи да ги задржат импресивните (за ваков вид на коли, се разбира…) штетни гасови на CO2 на 279 грама на километар. 

alt

Забрзувањето до стотка останува исто – 3.3. секунди, а максималната брзина е зголемена од 338 km/h. на 341 km/h. Овие екстра 3 километри, како и другите спецификации се должат на апдејтот на постоечкиот софтвер, кој што ќе биде инсталиран во сите модели на McLaren без додатен трошок на потрошувачите. 

Погледнете како изгледа оваа прекрасна ’ракета‘ од Обединетото Кралство: 
  

alt  

alt

Види ја нашата нова WELCOME страница на Facebook.

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button