Реклама
Престиж

Мистер Бин треба да плати скоро 1.5 милион долари за поправка на неговото „автомобилче“

Реклама

Актерот Рован Еткинсон, попознат како Мистер Бин, за поправка на неговиот ексклузивен автомобил Мекларен Ф1 мораше да чека повеќе од 1 година и да плати скоро милион и пол долари.

Маркетинг

Овие супер ексклузивни автомобили, кои чинат купишта пари и кои ги поседуваат само најбогатите луѓе, се направени од најскапите материјали, па секоја нивната поправката претставува голема главоболка за автомеханичарите. Нивните каросерии најчесто се од јаглеродни влакна, деловите од моторот се направени од злато, па така и најмала гребнатинка, преставува голем проблем за поправање.

Chevrolet Corvette Stingray: Американска пргавост! »

Токму затоа сoпствениците овие автомобили ги возат само во идеални услови и тоа само неколку пати во годината, што очигледно не е случај и со Мистер Бин:

Маркетинг

Audi R8 за 2013 година »

Ме фаќа депресија кога ќе видам ваков автомобил да стои во гаража. Злосторство е тие да не се возат!“ – изјави тој за Clasic&Sports Cars.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button