Реклама
Престиж

Миксуван Badass Chevy

Реклама

„Новиот Chevy 789 е комбинација од три модели во едно.“

Конструирана е од n2a (No Two Alike – Нема Две Слични) Motors Inc. од Corona, California. Оваа кола е инспирирана од трите најпопуларни модели на Chevrolet на сите времиња, верзиите од 1957, 1958 и 1959г. Блогот “If it’s Hip, it’s here” објаснува дека „моделот 789 има очи од хауба и хромирана решетка од ’57, средишна секција која потсетува на Impala ’58 и заден дел на „птица во лет“ од ’59.

Маркетинг

Ентериерот на Chevy 789 е исто така прекрасен како и надворешниот дел со уникатни три тонски седишта. The Chevy 789 доаѓа во две варијанти – купе и кабриолет и чини по респектабилни 135 000$ и 139 000$ .

Маркетинг

alt

За останати текстови, кликни тука!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button