Реклама
Престиж

MERCEDES SL – Она што следи!

Реклама

Ви припремивме фотки од најновиот модел на Mercedes SL, скоро три години пред истиот да го направи првото официјално појавување во јавноста, на Парискиот Саем 2012.

Маркетинг

Она што е видливо на овие набрзина направени фотографии е класичната предница на Mercedes, релативно долгиот преден дел и задната доработка и металниот покрив. Она што ќе биде ново кај SL-от е предната решетка, која треба да биде во согласност со новите правила за заштита на пешаците на ЕУ – демек помалку ќе ги боли кога ќе ги тресне со околу 300 на саат. Па така за очекување е колава да има некое ептен елегантно место за третото светло за сопирачките, но….

Иако фотките кои ќе ги видите подолу не се од баш најдобар квалитет, сепак уште од прва јасно ќе ви покажат дека новиов Mercedes SL во доста моменти има ’вградено‘ американски шмек во изгледот. А од друга страна производството му е замислено доста патриотско. Имено, иако овој пробен модел е направен во фабриката во Bremen, следната генерација, односно онаа што се планира да влезе во сериско производство ќе се прави во стандардната фабрика во Stuttgart – делумно за да се помогне во зачувувањето на работните места (бидејќи дел од производството за класата C ќе се прави во Америка).

Маркетинг

Енивеј….видете за што ви говориме…

alt  

alt  

alt

Врати се на прва страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button