Реклама
Престиж

Maybach – најскапата кола на светот

Реклама

Maybach Exelero прв пат беше претставен од германскиот производител во 2005г. “

Маркетинг

За овој автомобил за двајца е речено дека е најбрзиот на светот, со топ брзина од 351km/h.- а цената му е неверојатни 8 000 000 $! Ова автоматски значи дека треба да сте мноооогу богати, дури само и за да фантазирате за купување на ова „маченце“. Бидејќи знајте дека со тие пари можете да купите (или изградите) вили на три различни континенти, „викендица“ на Алпите и истовремено да возите Mercedes S-Class во секоја од овие куќички, чисто како accessory.Но од друга страна, ако станете новиот P Diddy, можете да си дозволите да го купите како роденденски поклон на вашиот син од 4-тата жена.

Како и да е, не мора да имате воопшто пари за да уживате гледајќи ги фотографиите кои ние ги припремивме за вас. А после ова (ако сте вистински фанатик по коли), ние ви предлагаме да испиете некое пивце, па да „ударите“ на лесна дремка, во која ќе сонувате како го возите овој “dream car”……и не берите гајле, ние сме секогаш тука за вас, да ги исполниме вашите „влажни“ соништа.  

Маркетинг

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button