Реклама
Престиж

Мали дечки за големи девојки (Vol.2)

Реклама

Зошто втори дел? Па никогаш не мора да значи дека од прва ќе се ќарите со првите два фраера кои што ќе ви наместиме, нели?

Маркетинг

Иако ние многу ретко (читај – НИКОГАШ) не грешиме, сепак ви ја оставаме вратата отворена за повеќе опции (мала оргиица никогаш не е на одмет, зарем не?). Сепак мислиме дека денешниов избор кај вас ќе изврши влијание да го направите конечниот и вистински избор за вас – девојки и мажи во хулахопки! Па така, продолжуваме онаму кај што застанавме…

CLIO RENAULT SPORT

Маркетинг

Наследникот на Williams

alt

Кога се појави на крајот од 2006, Clio Renault – sport напиша нови правила во класата. Под хаубата се збрцан огромен 2.0 16V мотор од кој се извадени 197 КС, со големи 215 Nm, со 5 500 вртежи во минута.

Овој автомобил е створен за класична демонстрација на сила и позиција на фирмата во F1 натпреварувањето, па затоа Brembo направи посебни кочници, Recaro посебни седишта, a вметнат е и реално непотребен дифузер кој на задната страна и дава нај – mothafucka изглед. Clio RS забрзува за 6,9 секунди до стотка и си тера во тој стил се до 220 на саат. Цената од скоро дваесет илјади малку удара на холестеролот, но сега… што да се прави? Во секое добро по малку и зло!

FORD FIESTA ST

Секојдневната леснотија на брзината

alt

Fiesta ST од 2007 е најмоќната Fiesta до ден денес, благодарение на 2.0 Duratec бензинецот и чисти, како од мајка родени 150 коња! Изгледа изврсно (дури вкусно, гулп..), крца од опрема, а уште подобро се вози. Во серија добивате сé што може да ви падне на памет (хм…па добро, не баш сé – некои од нас имаат поприлично бујна фантазија), а за неколку стотина евра се добива и шминкерска верзија во бела боја, со две сини пруги преку каросеријата.

Откако ќе ги одлепите жедните очи од меѓуножјето на девојката која обично е на левата страна од кабината, ќе сознаете и дека Fiesta ST оди до 210 km/h, со забрзување од само 7,9 секунди. Со престижниот потпис на Ford-овиот ST оддел и прекрасни возни особини, како адут ја има и цената од околу 17 000 евра до регистрација.

MINI COOPER S JCW GP

E@#¢ξ скап, но и е@#¢ξ луд!

alt

Сигурно сте забележале дека Mini Cooper – от честопати е присутен во нашите листи, осврти ’ревизии‘ и слично. Е овој пат е точно дека е тоа така затоа што имаме и фетиш кон оваа кола. А извинувањето за цензурираните псовки (што да правиме, уредникот ни е многу конзервативен тип) во поднасловот ќе го дадеме, но што друго можевме да направиме, кога други зборови е навистина тешко да се пронајдат. Ултимативниот уличен Mini воедно е ultimate и во секој друг поглед кога е во прашање било која кола. Нема конкуренција во класата, па дури и во класите над! 

JCW означува службен tuner, компанијата John Cooper Works, а GP моделот доаѓа со supercharger 1.6 мотор со 218 коња, забрзување од 6,4 секунди и максимална брзина ограничена на 235 на саат – поради сигурноста. Сé на овој автомобил е направено од композитен материјал, карбон, керамика и слични ефтини материјали. Огромните бандажи од 18 фелги без поставени само на 2 000 примероци, со цена од некои си 32 000 евра. Но во секој случај, сите се одамна продадени, но веќе 3 години го има и во салоните.         

Сакате секс? Сакате брзина? А рокенрол и сеир?
Приклучете се на нашата Facebook страница и сето ова го добивате гратис!
:)

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button