Реклама
Престиж

LOTUS EUROPA I6 –напад на Idries Noah

Реклама

Јужноафриканскиот дизајнер навистина се труди да добие работа во некоја права автомобилска компанија. Додека тоа не се случи, тој го атакува маркетот со секакви измислици..

Маркетинг

Премиса е визија на легендарниот Lotus Europa, кои ги задржува сите значајни белези на оригиналот – напречно задно сместен мотор, заден погон, место за двајца и радикален дизајн. Europa на Noah е опремена со дволитарски supercharge мотор, тежи 920 килограми и забрзувањето до стотка му е скромни 6 секунди. Максималната брзина му е лимитирана на 265 km/h, а најголема штета е што постои исклучиво во бујната фантазија на Idries Noah.

alt

Маркетинг

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button