Реклама
Престиж

Ferrari го претстави новиот суперавтомобил!

Реклама

Ferrari неодамна го претстави својот нов LaFerrari на годинешниот саем за коли во Женева.

alt 

Овој суперхибрид користи состав HY-KERS кој има погон од 800 КС, со 6.2 литарски V 12 генератор во пар со електричен генератор од 163 КС.

Маркетинг

alt

Перформанси и изведба? Ferrari ветува максимална брзина од повеќе од 350 km/h. и забрзување од 0 до 100 km/h. за 3 секунди!

Маркетинг

alt 

Цената се уште не му е откриена, но со сигурност се знае дека ќе бидат произведени само 499 примероци.

alt 

alt
 

{youtube}iRsV6YpLsKA{/youtube}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button