Реклама
Престиж

KTM 1290 Super Duke R Prototip

Реклама

Иако се работи само за концепт, тоа не значи дека ова чудовиште на две тркала ќе биде само визуелно ’испеглано‘ за во салоните. Super Duke R ќе биде потполно функционален прототип, кој со некои благи модификации ќе излезе и во сериски облик. Нема сомнеж дека после појавувањето на пазарот ќе направи голем пресвртница во својата класа.

alt

{youtube}6h1e9oulMd8{/youtube}

Маркетинг

КТМ не објавија никакви детали и спецификации, но се претпоставува дека концептот од фотографиите има приближно 180 КС, а како што и самите можете да видите и слушнете, изгледа брутално и моќно. Концептот е заснован на моделот Super Duke, а моторот го има добиено од superbike моторциклот 1190 RC8 R, кој е засилен со додатни 100 кубни сантиметри.

alt

Маркетинг

alt

alt

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button