Реклама
Престиж

Автомобилче за секого

Реклама

Концептуалната количка на LC, на јапонскиот производител Suzuki, е најмалото coupe  на светот, со ретровизори на хаубата. Дури изгледа предобро за да би било вистинито….

Маркетинг

Малиот LC е најубавиот мини автомобил кој некогаш сме го виделе. Овој ретро двосед изгледа како нешто што отсекогаш сме го посакувале – количка со место за нас и пригодна пријателка, со stylish карирани седишта и изглед како од шеесетите. LC прв пат беше претставен како концепт во 2005 г. и до денес се прaви само по посебна индивидуална нарачка. Има трицилиндерско моторче со зафатнина од 660 кубици и ние лично се надеваме дека оваа година конечно ќе влезе и во редовно, сериско производство.

Со оглед на ’летечката‘ конкуренција во сегментот на малите автомобили, молитвите можеби и ќе ни бидат слушнати. Секако, ги очекуваме сите прикажани детали: од волан со два концентрични обрача, до гуми со бели рабови. И опција за ’алуфелги‘, бидејќи сепак сме во 21-ви век.

Маркетинг

alt

alt

alt

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button