Реклама
Престиж

Кола за секого – Ford Focus 2.0 TDCI Zetec S

Реклама

2 литарскиот TDCI diesel е втората најбрза кола во моменталниот асортиман на моделите на Ford – со 161 КС и максимална брзина од 220 km/h. 

Маркетинг

Дизел моторот е практично ист како и оној кај подебелките Mondeo и S-Max, па така не е за зачудување што лесно може да ги зголеми перформансите кај полесниот Focus. Според она што официјално го тврдат одговорните од американскиот производител, до стотока оди за 8.6 секунди, а крајниот дострел му се 220 на саат, а како џокер во ракавот при продажбата се има и малата потрошувачка!

Инаку, во скоро никој друг сегмент Zetec S не претставува некакво си откровение. Тој е само доопремен модел врз веќе постоечкиот Zetec, без ’S‘, само со малку додадени спортски карактеристики, 17 инчни гуми и бандажи од легура и секако задните и предни LED фарови, но и неои мали технички маскари како распознавање на сообраќајни знаци, детектирање на црна точка на патот, автоматско пренасочување во градски услови и слично…

Маркетинг

Сé на се, да не го ’дужиме‘ многу, колава со своите 20 000 евра остава впечаток на идеално парче за секој нормален Македонец кому единствената цел не се му подигањето на женските фустани кога ќе помине крај нив, туку едноставно мирно уживање во стандардна вожња! А така и изгледа! Погледнете и самите:

alt  

alt

alt  

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button