Реклама
Престиж

Кола за „Macho мажи“

Реклама

Gillet Vertigo .5 Spirit е навистина автомобил кој е Fast & Furious!“

Маркетинг

Kако и многу други спортски автомобили, Gillet Vertigo .5 Spirit има започнато на стазите за трки. Но откако се здружи со останатите по градските улици, овој автомобил помина низ цел куп „шминкање“. Сега веќе е потполно спремен да го задоволи вкусот на секој вљубеник во автомобилизам.

Gillet Vertigo .5 Spirit има мотор со јачина од 420 коњски сили, кој вклучува 4.2 литарски V8 мотор, кој што може да го надмине и Ferrari 458 Italia, заради неговата однос помеѓу јачината и тежината. Се на се, оваа екстра кола е на самиот врв на листата на вистински и врвни (стриктно) macho автомобили.  

Маркетинг

alt

alt

alt

alt

alt

alt

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија, како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button