Реклама
Престиж

Хрватската електрична супер кола!

Реклама

Станува збор за нов концепт, наречен “Rimac Concept One electric supercar”, која што се подготвува за настап на Salon Privé настанот…

Маркетинг

Salon Privé инаку претставува настан кој се случува во Велика Британија (оваа година ќе биде 7 по ред) од 5-ти до 7-ми Септември, на кој се презентираат најпрестижните модели на спортски автомобили од целиот свет и на кој се присутни најголемите и најрафинирани индивидуални колекционери на спортски автомобили од целиот свет. 

Па така оваа година овде ќе се претставата и нашите ’соседи‘, Хрватите, со “Rimac Concept One electric supercar” кој најпрв пат беше претставен на саемот за коли во Frankfurt. Станува збор за автомобил дизајниран од вработенмите во престижното студио за спортски автомобили Pininfarina, а не моделов покрај хрватските стручњаци, имаат работено и специјалисти за автомобилски ентериер од Бугарија.

Маркетинг

alt

Rimac тежи 1950 килограми и е на погон со мотор на електрично полнење, со акумулатор од 92kWh кој што на моторот му обезбедува неверојатни 1073 КС кои што продуцираат забрзување до стотка од само 2.8 секунди.

alt 

Продукцијата е замислено да биде лимитирана на само 88 примероци и тоа само одбрано друштво кое може да издвои околу 750 000 евра од џебот. Погледнете како изгледа овој хрватски продукт:

 
  

alt

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button