Реклама
Престиж

Golf 7 во караван верзија

Реклама

Седмата генерација на Volkswagen-овиот Golf има многу доблести, но една од неговите маани е секако во недоволно големиот гепек…

Но, тој недостаток ќе го исправи караванската изведба кој од наредната недела ќе биде изложена на саемот за автомобили во Женева, а потоа оди во освојување на европскиот пазар!

Маркетинг

Шпионските фотографи успеаја овие денови да уловат неколку фотки од новиот модел, скоро без никаква камуфлажа, за време на тестирањето во Германија. Само задните светла се покриени со налепници, како би се добил впечаток дека се работи за стара верзија.

Веднаш е видливо дека караванската изведба во предниот дел ја дели таканаречената styling hatch варијанта, од страна ситуацијата е поприлично поразлична, а за тоа, секако е заслужен огромниот гепек кој ќе ги задоволи и оние со најекстремни барања.

Маркетинг

Што се однесува до механичко електронскиот дел на новиов караван од Golf; моторот ќе биде ист како и кај styling hatch верзијата и ќе вклучува 1.2 литарски TSI агрегат од 85, односно 140 КС, како и две верзии во дизел од 105 и 140 КС.

alt 

alt 

alt 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button