Реклама
Престиж

Ви го разоткриваме новото Porsche 911 Carrera 4

Реклама

Porsche го открива најновиот модел од сегашната генерација на 911 Carrera 4 и моделот 4S, пред и официјално да биде промовиран на парискиот саем за автомобили на 27 Септември.

Се претпоставува и очекува ова ново мало задоволство на четири тркала да биде пуштено на пазарот во текот на месец Декември, а цената ќе му биде околу 90 000 евра!

Маркетинг

Во системот на колава е вграден новиот систем за управување, наречен all-wheel drive system (за кој имаме пишувано), но со посебна и уникатна надградба на самиот производител наречена ‘Porsche Traction Management’ за која само се говори дека ги овозможува бенефитите што ги имаат возилата на погон на четири тркала, кај оние (поточно кај ова) кое нормално е на заден погон.

alt

Маркетинг

Во однос на претходниот модел забрзувањето е подобрено од 4.5 секунди на 3.4 – добар дел од оваа погодност се должи и на тоа што моделов цели 65 килограми полесен од претходниот. А како уште еден бенефит се наведува и заштедата на гориво за цели 16%.

alt

Силината на моторот V8 е од 395 коња, а уште од самиот старт на продажбата ќе биде достапен и во кабрио верзија, како и со класичен тврд покрив, а сите модели ќе бидат управувани со мануелен седмобрзински менувач.

 

alt 

alt

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button