Реклама
Престиж

Концепт на нов Mercedes А – класа

Реклама

„Новиот концепт на Mercedes – A класа, е возило со карактеристики на кола, чие време допрва доаѓа.“

Маркетинг

Во секој случај, сега за сега, станува збор за концепт на тоа како ќе изгледа новиот модел од A – класата на познатиот Германски производител. Се надеваме дека оваа кола (според најавите и анализите), односно вистинската верзија на моделов ќе биде исто така cool, како и концептот.

Социјалниот блог Mashable (кој истражува и покрива нови и интересни  web содржини), го нарекува Mercedes A – класа – “hatchback (кола со задна врата) of the future”, со прекрасниот црвен ентериер, кој блеска. А што се однесува до надворешниот изглед, тој е исто така импресивен како и внатрешноста! Задникот му изгледа навистина опасно и привлечно во истовреме, бандажите се можеби најдобриот дел – вистински Rock N’ Roll во движење – со странични светла кои совршено се вклопуваат во целокупната естетика. Дизајнерите на колава велат дека екстериерот е инспириран од авијацијата.

Маркетинг

alt

Со уникатно поставена внатрешна табла, Mercedes A – класа, е опремен за во него да можете да вршите секаков бизнис, додека сте во движење. Дури и седиштата, кои покрај исто така футуристичкиот изглед, изгледаат и крајно удобно. Навистина треба само да почекаме уште кратко време и да го видиме овој фантастичен автомобил и во живо. А до тогаш, „прочешлајте“ ги фотографиите кои ги спремивме за вас.

alt

alt

alt

alt

alt

alt

altВиди ги другите Hi-Tech текстови!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button