Реклама
Престиж

Нешто екстра – ABARTH PUNTO SUPERSPORT

Реклама

Спортскиот оддел на италијанскиот произведувач на автомобили FIAT, го најавува своето ново екстра супер брзо Punto какво што до сега не сме го искусиле…

Маркетинг

Станува збор за лимитирана едиција на Punto Supersport која ќе биде со силина од 178 КС. Моделов ќе биде направен само во 199 ’копии‘ со 1.4 литарски MultiAir turbo мотор кој ќе ги продуцира 178 – те коња.

Punto Supersport до 100 – ка забрзува за 7.5 секунди, што и не е некој бог знае каков податок за фалење, иако не станува збор за стандардна спортска кола, а максималната брзина ќе му биде 220 km/h. a при помош во зауздувањето на оваа сила му се наоѓаат 18 инчните гуми…

Маркетинг

Во стандардната опрема влегуваат спортски кожни седишта и таканаречениот Blue&Me infotainment system за навигациска контрола и управување, автоматска контрола на климата и сите останати еколошки баналности како 142 грама на CO2 на километар и слично. 

Она што е важно е дека колава изгледа навистина привлечно и опасно. Баш по мерка на секој љубител на брзини и италијански дизајн.

  

   

Види ја нашата нова WELCOME страница на Facebook.

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button