Реклама
Престиж

EMERG-E концептот на INFINITY

Реклама

Jапонскиот производител на автомобили Infinity ја проширува палетата на електронските коли, а моделов ќе го тестира на британската патека за брзински спектакли Goodwood.

Маркетинг

Зад воланот ќе се најде ни помалку – ни повеќе, туку лично Mark Webber од Red Bull.

Инаку Infinity е и официјален партнер со Red Bull F1 тимот уште од крајот на минатата година и сега со нивна помош ќе го тестира најновиот концепт на ’суперавтомобил‘, електричниот хибрид, “Emerg-E Coupe”, на фестивалот на брзината во Goodwood, Англија. фестивалот се одржува секоја година од 29 Јуни до 3 Јули.

Маркетинг

alt

Како и многу други, EMERG-E концептот најпрво беше претставен на саемот за коли во Geneva годинава. И покрај тоа што никакви спецификации не беа  објавени за овој нов прототип, се очекува моторот да биде со три цилиндри и со моќност од 402 КС. А секако, ќе оди со двојна природа: и на бензин и на струја. 

alt

 

alt  

alt

Види ја нашата нова WELCOME страница на Facebook.

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button