Реклама
Престиж

Електричната фурија од Peugeot

Реклама

„На крајот од ланската година, најпознатиот Француски производител на коли го претстави новиот концепт Peugeot EX1 electric, и тоа директно на тркачката патека во Nurburgring Nordscheife.“

Маркетинг

Новиот Peugeot се покажа како автомобил кој веднаш почна да руши рекорди. Така во Нирнберг постави најдобро време до сега: 9:01:338.

alt

Маркетинг

Вистинските Gearhead-ови можеби нема да бидат кој знае колку импресионирани од овие бројки, но мора да се има на ум дека Peugeot EX1 electric е навистина електрична кола. А исто така треба и да се напомене дека сето тоа го направи во лоши временски околности, што само го прави овој поминат круг уште поимпресивен.

Од дизајнерска гледна точка, EX1 е можеби најубавата електрична кола било кога направена. Овој мазен двосед има низок профил и аеродинамично тело. Инаку моделов е сепак само концепт направен како додатен елемент во прославата на 200 годишнината од постоењето на Peugeot (била основана во 1810г. како компанија за преработка на кафе). Сепак, гледајќи ги фотографиите, не може а да не се запрашате дали лимитирана едиција би се пуштила во продажба, кога би се јавила побарувачка….

alt

alt

alt

alt

alt

altВидете ги другите содржини од рубриката Hi-Tech.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button