Реклама
Престиж

Екстра добри мотори (Vol.1)

Реклама

Припремивме мал серијал за нашите читатели кои покрај автомобилите, исто така се љубители и на квалитетни машини на две тркала.

Маркетинг

При изборот на моделите не се раководевме според трендот и она што е најново на пазарот, туку едноставно ги избравме оние примероци кои беа актуелни во целата претходна декада, а кои со квалитетот отскокнуваа од останатите. Се надеваме дека ќе ви се допадне нашиот избор. Ова е првиот дел:

DUCATI SPORT 1000
Некогаш одамна, околу 1972, моделов се викаше Ducati 750 Sport. Разликата е во 250 ccm. и уште некои ситници.

Маркетинг

alt

На пример, ’вилиците‘ се Marzocchi, баш како и на моторот со слично име од почетокот на седумдесеттите, само што сега се 43 mm. и се свртени наопаку. Моторот и понатаму има два цилиндри, но во новиот café-racer се развива сила од 61 КС, a сé на куп тежи лесни 179 килограми, односно 6 помалку отколку во 1972г. Скроз на скроз ретро и ваш е за некои 11 000 евра.

VICTORY VISION 800
Создаден е да измами повратни информации од бајкерите, кои традиционално ги сокриваат емоциите.

alt

Сé што ни кажаа е дека бројот во името означува зафатнина на четиритактен, со вода ладен агрегат, дека истиот е вграден во алуминиумски оквир, дека моторот нема кумплуг, нити менувач, туку користи CVT (Constant Variable Transmission) и дека е долг 1 549 mm. Сега од нас сакаат да дознаат што мислиме. Ако смееме да забележиме, нема место за танк – торба, а сé останато што имавме да кажеме, го пријавивме на производителот на www.Vision800Survey.com

DUCATI HYPERMOTARD
Кога би го имала типка како Маја Вуќичевиќ, би го влечела со раченцата за воланот по цел ден и би му викала „Бештијо!“

alt

Ние истото тоа би го правеле со неа, но од сето тоа ништо: станува збор за фантазии и концепти. Додуша, Ducati  си играше со живците на фановите додека се реши дали ќе тргне или не во сериско производство, а има некои трачери по интернет кои пуштаат муабети дека примероци за избрана клиентела се пуштени во продажба уште 2008. Моторот има два цилиндри и 100 КС. А Маја Вуќичевиќ има…

Излезе новиот Шопинг Магазин со Whitney Houston на насловната страна.
Читајте + слушајте ја I Will Always Love You преку нашиот FACEBOOK профил
»

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button