Реклама
Престиж

Еден мотор, дајте ми 5!

Реклама

Уште пред некоја година, лудите (ова се однесува на креативниот агол) Јапонци од Mitsubishi  понудија решение за оние на кои еден мотор во автомобилот не им е доволен.

Маркетинг

Mitsubishi CT Concept навистина има 5 мотори (со зборови: ПЕТ). Четирите електрични се наоѓаат, односно се поставени на секое тркало, благодарение на лиценцираната MIEV технологија (за повеќе информации – снајдете се на интернет), а петиот, обичен 1.0 бензинец од 67 коњчиња, му ја дава основната силина на автомобилов. Па така, CT има буквално постојан погон на сите тркала, а сите пет агрегати даваат вкупна силина од поприлично јаки 140 КС.

Количкава беше претставена пред 5 години на саемот за автомобил во Frankfurt како концептно возило, па така до денеска се уште не е видена по улиците и автопатите. А најверојатно така и ќе остане и ќе послужи само за популарните истражувања во хибридната технологија на колите. Или пак можеби Дедо Мазќе го видиме во една од нив. Кој знае?!

Маркетинг

alt

alt

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button