Реклама
Престиж

Daredevil моторцикли

Реклама

2011 Ducati Superbikes имаат нови линија која и пркоси и на самата Смрт!“

Маркетинг

Оваа нова линија беше претставена на The INTERMOT International Motorcycle Fair во Келн, Германија. Овие екстра опремени „ѕверки“ од машини, со најмодерна технологија, со сигурност ќе го излудат секој љубител на мотори.

Во линијата  2011 Ducati Superbikes влегуваат моделите Ducati 1198, 1198 SP и 848EVO. Со импресивни 971 вртежи на моторот во секунда и Ducati traction control, овие примероци се нешто кое дефинитивно не саката да го пропуштите.

Маркетинг

alt

alt

alt

altПогледнете ги останатите содржини од рубриката Hi-Tech!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button