Реклама
Престиж

C – BUGGY изразито прозрачен!

Реклама

Уште еден концепт, сличен на оној на Toyota без врати и сé останато (види повеќе на крајот од текстот), само овој пат од Citroen, наречен концепт C-Airplay, кој што нема ни кров, ни шајбна, ни прозори!

Маркетинг

Моделов е од 2007 –та, но ете ние сега се сетивме да напишеме нешто за оваа луцкаста лудорија на Французите!. Погонот му го дава нов HDI дизелаш со 174 КС, кој што во сериското производство се користи за C5, па нов 6 брзински секвенцијален менувач за престижниот С6. И сето тоа збутано во отворена каросерија, трендовски лишена од сите сигурносни додатоци како кров, шофершајбна и прозори, но затоа има широко раздвоени тркала, проѕирни делови од вратата и заштитено подвозје за off road задоволства.

alt

Маркетинг

Иако моделов никогаш не влезе во сериско производство, сепак послужи како платформа за истражување на сегментите за малите SUV возила кои што Citroen почна масовно да ги ’штанца‘ последните 3, 4 години.
  

alt  

alt

Текст за Тoyota – Флезејте си вратата е отворена!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button