Реклама
Престиж

Наскоро новиот BUGATTI Super Veyron со 1600 КС

Реклама

На авто саемот во Франкфурт следната година се очекува Bugatti да се претстави со нов модел Veyron кој ќе достигне брзина до 463 км/час.

Маркетинг

Според гласините овој модел би требало да има фасцинантни 1600 КС, а се претпоставува дека ќе го движи W16 турбо бензинец од 9.6 литри со кој би можело да се постигне забрзување од 0 до 100 км/час за само 1,8 секунди.

Оваа вест се уште не е службено потврдена од Molsheima, но не е ни демантирана. Доколку тие сепак решат да се појават со овие брутални перформанси во Франкфурт, тогаш и понатака би ја зачувалe позоцијата и статусот на Bugattiju Veyronu како најбрзиот сериски автомобил. Тоа воедно би бил и добар одговор на веќе најавениот наследник на Ferrari Enza.

Маркетинг

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button