Реклама
Престиж

Bugatti Veyron Wei Long

Реклама

Bugatti ја покажа новата ’ракета‘ со име ‘Wei Long’ Veyron и како што може да претпоставите од самото име кои асоцира на азијска врста на магичен ориз, наменето е за кинескиот пазар. 

Маркетинг

За да бидат најтренди на саемот за коли во Пекинг, италијанските производители ептен ја подигнаа сопствената опашка за да ги ’задоволат‘ апетитите на  новопечените (читај повеќе од десет години веќе..) кинески милионери и слични на нив, па така новиот модел го именуваа ‘Wei Long 2012’. А како јаготка на шлагот на оваа нивна кинеска едиција и додадоа и скулптура на змеј (направена од порцелан се разбира) и тоа на две места: на ’телото‘ и на кабината на колава. 

Инаку нема што многу да ви кажуваме за warp погонот на овој шатл од апенините, јасно ви е дека за да го возите треба да поминете НАСА курс за управување, за да воопшто можете да дури и да седнете во него. Се разбира, доколку претходно издвоите 1.5 милиони евра.

Маркетинг

alt 

alt

alt   

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine бесплатно на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button