Реклама
Престиж

Bugatti 16C Galibier: елеганција, луксуз и повеќе од 1 000 КС

Реклама

Лимузината на Bugatti чиј што концепт за прв пат беше виден пред две години на саемот за коли во Frankfurt, оди на производствена линија од почетокот на наредната година…

Според последните информации, силата со која ќе се движи новата лимузина би требала да биде поголема од 1 000 коња, а моторот е 8 литарски W16, што по default значи дека доколку сакате да го купите автомобилов, не треба да сте помеѓу оние смртници кои се интересираат за цената на горивото.

Маркетинг

Моделов ни доаѓа (како и сите модели на Bugatti) со ултра луксузен ентериер, со елегантни детали и модерна технологија.

Видете како изгледа тоа во светот на богатите:

Маркетинг

alt 

alt 

alt 

alt 

alt 

alt

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button