Реклама
Престиж

BMW M3 Пикап!

Реклама

„Ова е новиот модел на BMW кој има 420 коњи и според BMW е „World’s Fastest Pickup“. (Да, добро прочитавте, се работи за пикап!)“

Маркетинг

Брзината што овој интересен и невообичаен модел на BMW може да ja достигне e 300 km/h. На задниот дел собира околу 20 стандардни голф торбички (ова е најпознатата мерна единица кога станува збор за луксузни автомобили. )

Доколку сте загреани да имате нешто вакво во вашата гаража, тогаш побрзајте да го порачате, бидејќи овој модел на BMW e еден и единствен. Тој е направен како Првоаприлска шега за сите фанови на овој бренд. За да бидат веродостојни во измамата, луѓето од BMW овој модел го имаат пратено дури и на тестирање во Нинберг, но откако ја забележаа нервозата на нивните обожаватели (т.е. на сопствениците на BMW M3 – ките!), поради тоа што произвеле ваков пикап, тие уште пред први април мораа да ја разоткријат шегата.

Маркетинг

Тоа беше првото „Априлилили“ за оваа година! :)

alt

alt

alt

alt

alt

alt

altОтвори Тефтер, види нешто друго!

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button