Реклама
Престиж

BMW- иднината е сега!

Реклама

„Од фабриката на Баварскиот производител на автомобили ни претставуваат нешто досега невидено!“

BMW доаѓаат на овогодинешниот саем на автомобили во Geneva со моделот Connected Drive – едно мазно, „безглаво“ чудовиште. Примарната студија е базирана на продукцијата на BMW, Efficient Dynamics и служи како платформа со која ќе се покаже напредната driver assistance and mobility networking systems програма на Баварците, со што се демонстрира што сé е можно во иднина, но и сега! Возниот погон под концептот е целосно електричен. Се уште не се откриени никакви спецификации, ни детали, иако со оглед на досегашните кратки најави, очигледно е дека на споменатиот саем во Geneva, се очекува да се види една поприлично ентузијастичка презентација. Овој секси пакет е наменет само да го зграпчи вашето внимание, доволно долго за да BMW потсвесно ве информира каква „вожња“ ве очекува, во една сигурна и забавна околина, низ технологија која во најмала рака е на границата на возможното. Погледнете ја малата галерија под текстов, заедно со краткото видео, за да видите за што збориме.

Маркетинг

Маркетинг

{youtube}7Ohl7kLBqy4{/youtube}

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button