Реклама
Престиж

BMW C.L.E.V.E.R. – мнооогу паметен

Реклама

Баварците ’спискаа‘ 3, 3 милиони евра на развојот на еколошки освестените потрошувачи на нивниот продукт, која наместо на скапа арапска нафта, оди на руски плин.

Маркетинг

Вашата поубава половина ќе знае го цени цехот од 8 000 евра кој што ќе го ’спичкате‘ за BMW  C.L.E.V.E.R., наместо за нејзините  шопингохоличарски барања по белосветските престолнини. Малиот двосед е првиот трицикл на баварскиот производител, а за погон користи плин.

BMW  C.L.E.V.E.R. е пред се ориентиран на возење за низ град, а брзото маневрирање му го овозможува спој од моторциклистички и автомобилски пренос кој автоматски ја потегнува каросеријата при секое вртење со управувачот.

Маркетинг

Опремен e со мотор со силина од 17КС, се движи со 80 km/h и троши едвај 2,7 литри плин на 100 километри.

Моделов излезе во 2006 година и бележи импресивни и оптимистички резултати во продажбата во целиов овој период, на жалост во нашата ни Мкд. оваа глетка се уште ја немаме видено……

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button