Реклама
Престиж

Бетмобил со македонски дизајн

Реклама

„Моделот Ankonian на Lamborghini изгледа како една многу налутена машина и е најблиското нешто во реалноста до легендарниот Batmobile на суперхеројот од стриповите.“ Ретко кој може да помисли дека може да ја има оваа ѕверка во својот возен парк, но легендарната италијанска марка за автомобили ја има приближено оваа идеја до опиплива ствар, поавтентично од било кој друг.

Дизајнот е на македонскиот студент Славче Таневски (кој се школува на универзитетот во Минхен) во 2009г. и оваа bad boy кола изгледа како навистина да излегла од мрачните пештери на „темниот витез“. Има заден дел кој е отстапува од традиционалниот изглед на Lamborghini , тесно тело и комплексна естетика, мешана со комбинација на меки и аглести површини. Оваа машина е предлогот за првиот хибрид на познатата марка за луксузни автомобили и треба да излезе на пазарот во 2016 година. Повеќе детали и специфики сега за сега се уште не се откриваат.

Маркетинг

Маркетинг

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button