Реклама
Престиж

Автомобилизам: новитети во новата година

Реклама

Во наредната, очекувано тешка финансиска година (што и не е некоја новост за нас), ни доаѓаат доста значајни новитети, а за моделите на VW Glf и Mazda може да кажеме дека се очекува да пристигнат на нашиот пазар во текот на пролетта.

Еден од моделите на овие прекрасни градски возила како што е Peugeot 301, веќе пристигнаа во Македонија.

Маркетинг

Оваа фото колекција што следи е со моделите кои ги очекуваме да пристигнат и на нашите улици во текот на годинава. Погледнете и направете го вашиот избор.

alt

Маркетинг

Голфот од седмата генерација и во нашите авто салони на почетокот од пролетта.

alt

Шкода Октавија – третата генерација на популарната лимузина порасна за 9 сантиметри.

alt

Новата Мазда исто така се очекува да пристигне во пролетниот период и цената ќе ú биде околу 25 000 евра.

alt

Шевролет Тракс – се очекува ова да биде најбараниот SUV автомобил на нашиве простори.

alt

Форд Фиеста – обновениот бестселер на Форд исто така пристига оваа година…

alt

Тојота РАВ-4 – и овој ѕвер ни доаѓа, но со цена од околу 30 000 евра.

alt

Од Романија ни доаѓа и тоа како модернизираниот „Сандеро“ модел на Дачија.

alt

Фиат Панда 4×4 – легендарниот модел на Фиат во ново руво оваа година.

alt

Тојота Аурис – новиот модел е полесен и поагресивен од претходникот.

alt

Хонда ЦР-В – четвртата генерација на Хонда веќе се наоѓа на пазарот.

alt

Киа – Про-Сид – атрактивниот корејски модел доаѓа во верзија со три врати.

alt

Пежо 2008 – кон средината на годината треба да пристигне и новиот crossover.       

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button