Реклама
Престиж

AUDI TT RS PLUS – ново Coupe за маалски шизици!

Реклама

Во почетокот на оваа година, на саемот во Geneva беше лансиран Audi TT RS Plus, сега ние ќе ви го претставиме!

Маркетинг

Станува збор за новото Coupe на познатата германска марка, набилдано со 355 коња, и со цена што се движи од 50 до 55 000 евра. Оној ’пеоефтиниот‘ е Roadster со S-Tronic, дупол кумплуг при преносот на брзините, а оној малку поскапиот има 5 цилиндричен 2.5 литарски мотор со turbocharger кој што продуцира екстра 20 коњски сили со кои се доаѓа до гореспоменатите 355 КС, а забрзувањето до стотка го прави за 4.1 секунда. Максималната брзина на овие два модела се движи од 255 km/h кај првиот и 290 Km/h кај вториот и секако на него се додадени спортскиот издувен систем, 19 инчните тркала и конструкција од карбонски влакна – севкупно, еден пакет кој без разлика на вашите сексуални преференци, ќе ве постави на прво место меѓу маалските фраери!

alt  

Маркетинг

alt  

alt  

alt

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button