Реклама
Престиж

ARASH AF 10 – Персиска ѕверка

Реклама

Кога Иранец со британски пасош има премногу пари и време, тогаш се раѓа вакво чудо за кое е тешко да се каже нешто лошо, но сепак….

Маркетинг

Задниот дел му  е комплетно прекопиран Ferrari Enzo, задните бочни силуети, исто така. Бидејќи сопственик на фирмата е Иранец, белата боја како основна е очекувана, иако потоа му се ’додадоа‘ и некои други варијанти, како смарагдна, црна….Моторот му е V8 со силина од 550 коња, директно од Corvette Z06, а доаѓа и верзија со 850 КС со supercharger. Каросеријата е карбонска, внатрешноста облечена во кожа, а брзината му е лимитирана на 350 km/h.

Сепак во целата приказна најважна е цената – AF 10 е дупло поевтин од конкуренцијата – чини само нешто повеќе од 240 000  евра, скоро бесплатно!

Маркетинг

alt

alt

alt

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine кој оди од сега и на Facebook!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button