Реклама
Престиж

Алатки за appov-и достапни за сите

Реклама

Знаете, има една народна поговорка: дај му на некој милион евра мито и си помогнал во потпишувањето договор со…., научи го на корупција и си му помогнал за цел живот!

Маркетинг

Апликациите за smartphone-ите се дефинитивна платформа на моментот. Секој што држи до себе едноставно мора да има своја апликација за smartphone, или iPad, сеедно. Поентата е дека апликациите не се раѓаат сами од себе. Некогаш знаат да чинат и 100 000 $, а пазвојот може да им трае и со месеци. Но, некои мислат дека е подобро да се заобиколи техничката страна на создавањето апликации и да се посветат на содржината. Меѓу нив се наоѓа и екипата на AppMakr. Тие како апликација понудија програмче кое самото креира апликации. Всушност, AppMakr и é тоа. Малата app на секој му овозможува креирање на сопствен app. Најпрво бил специјализиран за мултимедијскиот web service. Го користат PBS News Hour, блогерот Perez Hilton, па дури и голферското здружение PGА, кое со AppMakr ги повлекува и содржините од сопствените web сајтови. Овде е и цела низа на други сервиси кои имаат допринесено AppMakr да заземе цел 1 % простор од App Store-от на Apple. Кога ќе земете во предвид дека тоа е 1 % од неколку стотици илјади апликации, резултатот е навистина импресивен. И не – тоа што CEO – то (главниот, главен шеф) на Filter Publications, Sean Sahdmand позира со моторцикл, не значи дека AppMakr можете и да го возите……

alt

Маркетинг

Закачете Like, споделете текст и освојте некоја од нашите вредни награди.
За повеќе информации разглeдајте го Shopping Magazine!

Врати се на првата страна.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button