Реклама
Престиж

1959 Corvette: безвременска и најдобра!

Реклама

Станува збор за моделот Pogea Racing и ако до сега немате слушнато за оваа убавица, откако ќе го изгледате и прочитате постов, сигурни сме дека и тоа како је запаметите!

Значи, Pogea Racing го произведоа овој одличен американски ’олд тајмер‘, класичен 1959 Corvette, кој ги соединува современите возачки карактеристики и моќниот мотор со преубав, класичен изглед.

Маркетинг

Под хаубата се наоѓа LS 3 агрегат од 2011 Corvette и тоа му дава силина од 485 КС и 585 Nm моменти на вртење на моторот. Автомобилов достигнува стотка за само 3.9 секунди, а максималната брзина му е 288 km/h.

Цената на автомобилот Pogea Racing 1959 Corvette е 295 000 долари.

Маркетинг

alt 

alt 

alt 

alt 

alt 

alt

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button