Нејзината убавина НЕ е природна – најубавата учесничка во Задруга 2 отворено зборуваше за своите естетски корекции

Русокосата Доротеа Јовановиќ важи за една од најубавите и најзгодните учеснички во „Задруга 2“.

Иако многумина мислеа дека во прашање е природна убавица, таа сепак призна дека има правено естетско корекции на лицето и телото.

ADVERTISEMENT

Таа го призна тоа во разговор со пејачката Наташа Москва. „Ставив хијалурон пред година и пол за да добијам облик, а не големина“, вели Доротеа.

Наташа Москва

„Ќути! На тебе ништо не се забележува“ – ја предупреди Москва, но модната креаторка без влакна на јазикот продолжи да зборува за своите корекции.

ADVERTISEMENT

Таа призна дека покрај усните, ги корегирала и градите.

„И тука многу често ме прашуваат за усните и градите. Ги држев во неизвесност … Јас ја замолив мајка ми: Сакам усни и сакам гради, но ништо големо! Сфатив дека ништо што е мое не сакам да го изобличам, туку само да го подобрам“ – објаснува Доротеа пред камерите во шоуто.

Facebook Comments
(Visited 9 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT