zdravje

Ефикасна диета со житарки со која се слабее многу брзо
Диети

Ефикасна диета со житарки со која се слабее многу брзо

Житарките првенствено ве асоцираат на појадок, но нив можете да ги јадете и во текот на денот, и тоа во…
Диета со суви сливи
Диети

Диета со суви сливи

Оваа диета спаѓа во редот на брзи и кратки диети, кои се применуваат неколку дена, најчесто кога облеката ви се…
Понеделник диета – една од најпознатите диети во Америка
Диети

Понеделник диета – една од најпознатите диети во Америка

  Оваа диета е наречена „понеделник диета“ бидејќи се држи само во понеделник, и тоа пет недели по ред.  …
Ви ја претставуваме популарната „VB6“ диета
Диети

Ви ја претставуваме популарната „VB6“ диета

„VB6“ диетата е скратеница за „Хранете се како вегани пред 6 часот“, а го означува новиот тренд во начинот на…
Диета против целулит – ослободете се од целулитот за 14 дена!
Диети

Диета против целулит – ослободете се од целулитот за 14 дена!

Ако деловите на вашата кожа кои изгледаат како кора од портокал ви ретставуваат проблем, оваа диета од 14 денови може…
Популарни диети кои треба да ги избегнувате
Диети

Популарни диети кои треба да ги избегнувате

Новите брзи диети кои вклучуваат два дена строг пост, па максимално внесување од 500 до 600 калории останатите денови од…
Неколку совети како побрзо да ослабете
Диети

Неколку совети како побрзо да ослабете

Сами по себе, малите промени кои треба да се воведат не изгледаат така драстични. Но, кога полека се усвојат повеќе…
Добар и лош начин за губење на килограми
Диети

Добар и лош начин за губење на килограми

Сите знаат како се губат вишокот на килограми – треба да се јаде храна со помалку калории и треба повеќе…
Опасно е да се воздржувате од секс. Водете љубов!
Секс

Опасно е да се воздржувате од секс. Водете љубов!

Луѓето кои, намерно или пак не, НЕ уживаат во редовниот секс често се со депресивно расположение, а пак “ сушата”…
Back to top button